Projektni dan "SVE KROZ GLAZBU-GLAZBA KROZ SVE"

Autor: Branislav Mihajlovski, 13. 4. 2011.

17. ožujka 2011. u našoj je školi održan projektni dan s temom „Sve kroz glazbu,glazba kroz sve“.                                                                                                      Učenici nižih i viših razreda prikazali su svoje tematske projekte a mi smo naučili koja je uloga glazbe u matematici, koja vrsta glazbe najbolje utječe na rast cvijeća i još mnoge zanimljivosti o glazbi koja uljepšava naš svakodnevni život.

PROJEKTNI DAN 8.Razred

Projekcija iz Geografije i Informatike

Voditelj prof. Bransilav Mihajlovski

- Hrvatska etno glazba po geografskim regijama – prezentacija u informatičkoj učionici (Anamarija Lizačić)

- Glazba na internetu – prezentacija u inforamtičkoj učionici (Mirela Mirić,

Lana Biljan, Valentina Skočibušić)

- Audio zapis – radionica obrade zvuka u informatičkoj učionici (Marcel Medvidović, Lovro čučina, Nikola Kuterovac)

Projekcija iz Hravtskoga jezika

Voditelj prof. Vesna dobrinić

- Zlatko Bourek – Bećarac – obrada animiranog filma (Nikola Kuterovac,

Robert Nanić)

Projekcija iz Matematike

Voditelj prof. Helena Nazlić

- Matematika i glazba-prezentacija o Pitagori i Einsteinu i prezentacija osnosimetričnih instrumenata (Maksimilijan Japundžić, Erik Tujmer, Nikola Kuetorvac)

Projekcija iz Tjelesne i zdravstvene kulture

Voditelj prof. Nataša Blatančić

- Glazba u sportu- plakati o glazbi i sportu

(Lana Biljan, Tin berc, Anamarija Lizačić, Mirela Mirić)

Projekcija iz Povijesti

Voditelj prof. Marko Marin Marendić

- Projekt iz povijesti- Powerpoint prezentacija "goodbye east,hello west"

(Lana Biljan, Mirela Mirić)

Za projektni dan na temu "Sve kroz glazbu – glazba kroz sve" koji se održao 17.ožujka,učenici osmog razreda napravili su razne Powerpoint prezentacije i plakate iz raznih predmeta kao što su: hrvatski jezik, matematika, tjelesna i zdravstvena kulutura, povijest, glazbena kultura, geografija, informatika te filmska grupa.

Iz hrvatskoga jezika učenici su obradili animirani film Zlatka Boureka-Bećarac pa su to predočili u Powerpoint prezentaciju koju su napravili i prezentirali Nikola Kuterovac i Robert Nanić.

Projekt iz matematike bile su Powerpoint prezentacije o Pitagori i Einsteinu (matematičaru i fizičaru koji su se bavili glazbom), a prezentacije su napravili i prezentirali Maksimiljan Japunžić i Erik Tujmer i Nikola Kuterovac je pronašao osnosimetrične instrumenete i pokazao nam ih je.

Iz tjelesne i zdravstvene kulture Lana Biljan i Tin Berc su napravili plakate na temu Glazba u sportu a Anamarija Lizačić je napravila referat na istoimenu temu i Mirela Mirić je naoraviala plakat o Latino-američkim plesovima.

Projekt iz povijesti  bial je Powerpoint prezentacija Goodbye east hello west  koju su napravile i prezentirale Lana Biljan i Mirela Mirić.

Cijeli osmi razred za Projektni dan napravio je plakat o Glazbeno stilskim razdobljima kroz povijest.

Projekt u kojem je spojena i geografija i informatika napravila je Anamarija Lizačić,a njen je projekt bila Powerpoint prezentacija – "etno glazba po hrvatskim regijama"  uz prezentaciju Anamarija je pustila i glazbene primjere za svaku regiju preko Media Playera.

Još je jedna Powerpoints prezentacija  i jedan praktičan rad napravljen iz informatike,a to su Glazba na internetu koju su napravile i prezentirale Lana Biljan, Mirela Mirić i Valentina Skočibušić i reproduciranje glazbe koju su prikazali Lovro Čulina i Nikola Kuetrovac. Njih su dvojica kao projekt filmske družine preko YouTube-a pustili da se prikaže uvodnu pjesmu i spot Walt Disney-a, uvodnu pjesmu i spot najpoznatijeg Hrvatskog animiranog filma Baltazar uvodnu pjesmu i spot igranog filma Titanic- My heart will go on i iz igranog filma Kosa – Love shine a light!

Ovaj mjesec: 1959