preskoči na sadržaj

Osnovna škola Trnjanska Zagreb

 

POPIS FILMOVA ZA SATOVE MEDIJSKE KULTURE
PO RAZREDIMA

(službeni popis)

 

 

 

 

 

Filmove možete gledati preko navedenih poveznica na CARNet-ovoj MEDUZI putem Carnetove lozinke ili na HRTi portalu uz prethodnu registraciju.

Korištenje CARNetove Meduze je potpuno besplatno i dostupno iz cijelog svijeta. No, kako biste pregledali zaštićene video zapise na sustavu (primjerice sadržaje portala Baltazar), potrebno je imati korisnički račun iz AAI@EduHr sustava.

 

Popis filmova za 1. razred

1. Boris Kolar Vau-vau
2. Marija Jović i Sonja Fabrio Pale sam na svijetu
3. N. Kostelac ; Josip Sudar i Marcel Čukli Crvenkapica
4. Branko Ranitović i Andro Lušičić Srce u snijegu
5. Nick Park Krive hlače
6. Borivoj Dovniković i Aleksandar Marks Basne i bajke iz naše lektire I.
Tvrdoglavo mače ; Bijela priča
Tko je Videku napravio košuljicu
7.
Filmovi iz serije kratkih animiranih i komičnih filmova o Loleku i BolekuTomu i JerryjuMickeyu MouseuProfesoru Baltazaru i Charlie Chaplinu

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

Popis filmova za 2. razred

1. Ivo Vrbanić i Dušan Vukotić Svi crteži grada
2. Dušan Vukotić, Vladimir Tadej i Vatroslav Mimica Kauboj Jimmy
3. Zlatko Grgić i Dušan Vukotić Posjet iz svemira
4. Aleksandar Marks i Dušan Vukotić Kako je Ana kupila kruh
5. Mato Lovrić i Dubravko Težak
6. Ljiljana Jojić
7. Krešo Golik Gliša, Raka i Njaka
8. Marija Jović i Sonja Fabrio Metla i Metlenko
9. Walt Disney
10.
Filmovi iz serije kratkih animiranih i komičnih filmova o Loleku i BolekuTomu i JerryjuMickeyu MouseuProfesoru Baltazaru i Charlie Chaplinu
11. Televizijske emisije s tematikom doma, škole i zavičaja

 

Popis filmova za 3. razred

1. Milan Blažeković i Zlatko Grgić Palčić
2. Dragutin Vunak Mali vlak
3. Lj. Heidler ; Neda Bendelja, Borivoj Dovniković i Aleksandar Marks  Lisica i gavran ili Lisica i roda ili Lav i miš
4. Neda Bendelja, Borivoj Dovniković i Aleksandar Marks  Dva miša
5. Milana Blažekovića ili Silvija Petranovića Čudnovate zgode šegrta Hlapića (trailer)
6. Mate Relja Vlak u snijegu (isječak)
7. Victor Fleming Čarobnjak iz Oza (isječak)
8. Vicky Jenson i Andrew Adamson Shrek 1, 2 ili 3 (trailer)
9. Rob Minkoff ; Autor priče: E. B. White Velika pustolovina Stuarta Maloga (trailer)
10. Z. Grgić, A. Zaninović, B. Kolar
Izbor filmova o Profesoru Baltazaru

 

Popis filmova za 4. razred

1. Dušan Vukotić Krava na Mjesecu
2. Dragutin Vunak i Borivoj Dovniković  Znatiželja
3. Dušan Vukotić Piccolo
4. Milan Blažeković i Doro Vlado Hreljanović Čudesna šuma (isječak)
5. Vladimir Tadej Družba Pere Kvržice
6. Obrad Gluščević Vuk (dokumentarni film)
7. Branko M. Marjanović Mala čuda velike prirode 1, 2 ili 3 (izbor)
8. Tim Burton Batman (trailer)
9. Richard Donner Superman (trailer)
10. Branko Ištvančić Duh u močvari

 

Popis filmova za 5. razred

1. Borivoj Dovniković i Dragutin Vunak Znatiželja
2. Dušan Vukotić
3. John Sanford i Will Finn Pobuna na farmi (trailer)
4. Walt Disney po izboru
5. Carlos Saldanha i Chris Wedge Ledeno doba (trailer)
6. Daniel Kušan Koko i duhovi
7. Dražen Žarković Zagonetni dječak
8. Daniel Kušan Ljubav ili smrt
8. Suvremeni animirani film po izboru koji je dobio dobre kritike ili značajne nagrade
9. Što je film: Uvod u filmske vrste

 

Popis filmova za 6. razred

1. Braća Auguste and Louis Lumière Poliveni poljevač, Ulazak vlaka u stanicu
2. Georges Melies Put na Mjesec
3. Petar Krelja Povratak
4. Robert Zemeckis Forrest Gump (trailer)
5. Sam Raimi Spiderman 1 ili 2 (trailer)
6. George Lucas Zvjezdani ratovi ili Ratovi zvijezda (serijal)
7. William Wyler Ben Hur (trailer)
8.
Što je film - filmska izražajna sredstva: slikapromjenjiva slikapokretna slika
9.
10. Suvremeni film po izboru koji je dobio dobre kritike ili značajne nagrade

 

Popis filmova za 7. razred

1. Filmovi Charlie Chaplina
2. Stephen Daldry Billy Elliot (ili neki drugi suvremeni film)
3. Krešo Golik Tko pjeva, zlo ne misli (isječak)
4.
Što je film: Igrani film
5.
Što je film: Gluma u filmu
6. TV-serija Smogovci (ili neka druga aktualna i kvalitetna serija po izboru)
7. Suvremeni film po izboru koji je dobio dobre kritike ili značajne nagrade

 

Popis filmova za 8. razred

1. Rudolf Sremec Zelena ljubav
2. Ivo Škrabalo Slamarke divojke
3. Zoran Tadić Druge
4. Ante Babaja
Breza (isječak) ; film
5. Roberto Benigni Život je lijep (isječci)
6. Baz Luhrmann i Craig Pearce Romeo i Julija (trailer)
7. Zagrebačka škola crtanoga filma (BourekKolarVukotićDovniković i dr.)
8.
Što je film: Filmska montaža

Tražilica


Napredno pretraživanje
Traži
Brojač posjeta
Ispis statistike od 2. 11. 2016.

Ukupno: 85582
Ovaj mjesec: 1395
Ovaj tjedan: 125
Danas: 22
Anketa
Uz Savu najviše volim...




Korisni linkovi





Arhiva dokumenata
Učitavanje RSS feeda je završilo s greškom: 400
CMS za škole logo
Osnovna škola Trnjanska Zagreb / Trnjanska cesta 99, HR-10000 Zagreb / os-trnjanska-zg.skole.hr / ured@os-trnjanska-zg.skole.hr
preskoči na navigaciju