ČITAMO MI, U OBITELJI SVI

Autor: Danica Barbir, 6. 2. 2019.

Nacionalni projekt poticanja (obiteljskog) čitanja Hrvatske mreže školskih knjižničara.

Projekt će se provoditi i ove godine među učenicima 3. razreda i njihovim roditeljima tijekom drugog polugodišta (od siječnja do lipnja). Ako ne završimo u ovoj školskoj godini, nastavit ćemo u sljedećoj.

Knjižnični ruksak sa 7 knjiga putovat će od jednog do drugog učenika, koji će ga nositi doma na pet dana, gdje će čitajući u krugu obitelji stjecati naviku čitanja i osjećaj uživanja u čitanju zajedno s roditeljima. Ovim projektom se pridonosi razvoju čitalačkih sposobnosti učenika.

Svakog petka, prema dogovoru u razredu, odabrat će se učenik koji će nositi knjižničnu naprtnjaču kući. U srijedu će učenik vraćati naprtnjaču u školu te će imati priliku da u  15 minuta prepriča lijepe doživljaje čitanja u obitelji te da pročita svoje dojmove iz knjige dojmova.

Nakon završetka projekta knjige se stavljaju na police knjižnice na korištenje svim ostalim članovima.