Radionica za učenike 5.razreda - USVAJANJE VJEŠTINA PREPOZNAVANJA I IZRAŽAVANJA EMOCIJA

Autor: Antonela Galista, 25. 1. 2019.

U sklopu preventivnog projekta ''Benjamin'' s osnovnim ciljem prevencije ovisnosti o računalima i internetu, održana je radionica usvajanja vještina prepoznavanja i izražavanja emocija. Prepoznavanje, razumijevanje emocija i razgovor o njima preduvjet su zdravog emocionalnog razvoja djeteta. Izuzetno je važno znati usmjeriti emocionalni razvoj prema poželjnom i prihvatljivom ponašanju koje se odnosi na poznavanje sebe, svojih emocija i osobina, kao i poznavanje drugih. Učenici petog razreda u prvoj aktivnosti su zapetljali svoje ruke kako bismo shvatili da za sve postoji rješenje i da se uz trud možemo oduprijeti izazovima. Komentirali smo različite svakodnevne situacije i kakvi se osjećaji javljaju u takvim trenucima. Na sljedećim radionicama bavit ćemo se izražavanjem emocija čemu se jako veselimo :)