UČENICI RAZREDNE NASTAVE GLEDALI SU PREDSTAVU "MRAK ČUDAK"

Autor: Danica Barbir, 3. 12. 2018.

U četvrtak 29. 11. učenici razredne nastave gledali su edukativno-zabavnu predstavu Mrak Čudak u produkciji umjetničke organizacije Točke na i koja je gostovala u našoj školi.

Kroz interaktivnu igru sjena, mraka i svijetla nastoji se djeci približiti rijetko viđeni medij u kazalištu te ih upoznati s teatrom sjena i svu čaroliju koje ono donosi.

Mrak Čudak je dinamična, lako prenosiva i tehnički prilagodljiva predstava s četiri glumca edukativno zabavnog karaktera u kojoj se izmjenjuju songovi s igranim dijelovima te na taj način zadržava koncentraciju djeteta tokom cijele predstave.

Mrak Čudak  je predstava posebnog izričaja koja govori o različitosti, o traženju svog mjesta pod suncem, prihvaćanju drugačijih, pobjeđivanju straha od mraka te o tome da dobrota i ljubav uvijek pobjeđuju. Na takav način nastoji se u djeci pobuditi empatija za sva živa bića te ih upoznati s bogatstvom koje nam drugo biće može donijeti.