PREVENTIVNI PROGRAM "BENJAMIN"

Autor: Danica Barbir, 11. 10. 2018.

U Kurikulum naše škole ove je godine uključen još jedan hvalevrijedan i zanimljiv projekt. Riječ je o preventivnom projektu program ''Benjamin'' s osnovnim ciljem prevencije ovisnosti o računalima i internetu.

Projekt se provodi u suradnji sa humanitarnom organizacijom „Zajednica Susret" u trajanju od listopada 2018. do svibnja 2019. godine pod pokroviteljstvom Ministarstva za demografiju, obitelj, mlade i socijalnu politiku.

U petak 5.10. učenici petog razreda imali su prvu radionicu na kojoj su usvajali vještine pozitivnog vrednovanja sebe i drugih te samopredstavljanja i javnog nastupa. Ove vještine važne su za svakodnevni život kao i za buduće školovanje kako bi se učenici mogli i znali predstaviti u što boljem, ali realnom svijetlu. Također, istraživanja su pokazala da različiti programi kojima se nastoje poboljšati socijalne i emocionalne vještine djece doprinose rješavanju problematičnog ponašanja, ali i boljem školskom uspjehu i uspjehu u životu općenito. Učenici su se na radionici međusobno malo bolje upoznali i vježbali predstavljanje pred drugima.

Veselimo se sljedećim radionicama

(tekst i fotografije: psihologinja Antonela Galista)