REZULTATI LIKOVNOG NATJEČAJA "ŽIVOT UZ RIJEKU SAVU", 2018.

Autor: Danica Barbir, 27. 4. 2018.

Na likovni natječaj na temu: “Život uz rijeku Savu“ koji je naša škola pokrenula s ciljem poticanja kritičkog i stvaralačkog izražavanja djece, učenika od I. do IV. razreda osnovnih škola, te podizanja svijesti o važnosti rijeke Save, pristiglo je 197 radova iz 26 škola, iz različitih dijelova Hrvatske.

Pristiglo je puno izvrsnih radova i stručno povjerenstvo nije imalo nimalo lak posao. Ipak, najbolje je trebalo odabrati te u nastavku možete pročitati rezultate.

Stručno povjerenstvo u sastavu:

-  prof. art. Marijan Jakubin, metodičar likovne kulture

-  Biljana Petljak Zekić, mag. prim. educ. viša savjetnica

-  Jerica Gracin, prof. likovne kulture

-  doc. art Luka Petrač

-  Ivančica Tajsl Dragičević, dipl. učiteljica, učiteljica savjetnica

odabralo je tri najuspješnija rada i deset pohvaljenih radova.

Budući da su tri najuspješnija rada, po procjeni povjerenstva, jednako dobri, odlučili su da sva tri prva mjesta budu ravnopravna i dobiju glavne nagrade. Svi nagrađeni i pohvaljeni bit će pozvani na svečanu priredbu kada ćemo im i uručiti njihove nagrade.

Izložba najuspješnijih i pohvaljenih radova bit će postavljena u Muzeju grada Zagreba od 8. svibnja do 1. lipnja. Svečana odjela priznanja održat će se u Muzeju grada Zagreba 28. svibnja u 18 sati, u tjednu kada obilježavamo i Dan rijeke Save (1. lipnja).

Najboljim su proglašena tri rada sljedećih učenika:

1. LORENA RAKIJAŠ, 4.d razred, mentorica: DUBRAVKA FIOLIĆ, OŠ MARIJE JURIĆ ZAGORKE, ZAGREB
  2. ROKO PETRIĆ, 2.a razred, mentorica: KLEMENTINA ĐURIĆ, OŠ „MATIJA GUBEC“, CERNIK
  3. SASHA KANDRAČ, 3.b razred, mentorica: JASNA HORVAT,OŠ KAJZERICA, ZAGREB

Pohvaljeni radovi su:

1. LEA MATANOVIĆ, 3.a razred, mentorica: ŽELJKA ZAGORAC, OŠ BOROVJE, ZAGREB
  2. MATEJ VRANEŠA, 4.a razred, mentor: NIKOLA BIJELIĆ,OŠ LOTRŠČAK, ZAGREB
  3. BARTOL BABIĆ, 4.a razred, mentor: NIKOLA BIJELIĆ,OŠ LOTRŠČAK, ZAGREB
  4. UNA KULUNDŽIĆ, 2.a razred, mentorica: KLEMENTINA ĐURIĆ, OŠ „MATIJA GUBEC“, CERNIK
  5. EMILLY RADEVSKI, 4.d razred, mentorica: DUBRAVKA FIOLIĆ, OŠ MARIJE JURIĆ ZAGORKE, ZAGREB
  6. FRAN LONČAR, 4.d razred, mentorica: DUBRAVKA FIOLIĆ, OŠ MARIJE JURIĆ ZAGORKE, ZAGREB
  7. FILIP PERESTEGI, 3.a razred, mentorica: IDA POPOVSKI, OŠ TRNJANSKA, ZAGREB
  8. LUKA ĐURIK, 3.b razred, mentorica: IDA POPOVSKI, OŠ TRNJANSKA, ZAGREB
  9. LOVRO ŠEPAROVIĆ, 2. razred, mentorica: IVANA LIVAIĆ, OŠ BARTOLA KAŠIĆA, ZAGREB
  10. UNA ŠTROMAR, 4.b razred, mentorica: MARCELA FILIPI, OŠ JABUKOVAC, ZAGREB

Hvala svima na sudjelovanju i trudu, nadamo se da se vidimo i sljedeće godine!