SAJAM MOGUĆNOSTI

Autor: Danica Barbir, 24. 10. 2017.

I ove su godine, učenici 4. i 5. razreda naše škole, u pratnji svojih učiteljica, sudjelovali na Sajmu mogućnosti.

Sajam je održan 13. listopada 2017. godine na prostoru igrališta OŠ Davorina Trstenjaka, a u sklopu preventivnog programa „Zajedno više možemo“. Organizator navedenog programa prevencije ovisnosti i delikventnog ponašanja je Policijska uprava zagrebačka u suradnji sa partnerom, Gradskim uredom za zdravstvo grada Zagreba.

Jedan o ciljeva sajma je uključivanje učenika u izvannastavne aktivnosti, a neke od njih su učenicima bile i predstavljene. Bilo je na sajmu svega, a naši su se učenici okušali u ragbiju, badmintonu, rolanju, likovnim radionicama, kuglanju… Učenici su sudjelovanjem u aktivnostima sakupljali potpise na dobivenim listićima koji su im omogućavali sudjelovanje u nagradnoj igri na kraju manifestacije, a na kojoj se dodjeljivala jedna godišnja članarina za aktivnost po izboru u iznosu 3 000 kn i razne utješne nagrade!

Svi učenici su se posebni veselili natjecanju u povlačenju konopa. Našu školu su predstavljala po 4 učenika 4. razreda i 5. razreda, a ostali su spremno navijali! „Borbenost“ se u konačnici isplatila te smo osvojili glavnu nagradu u povlačenju konopa – 8 lopti!!!

I izvlačenje nagrada na nagradnoj igri je „išlo u našu korist“! Tako je jedna učenica 4. razreda osvojila glavnu nagradu, a jednu od utješnih učenik 5. razreda!

Za uspomenu su na kraju manifestacije svi učenici dobili majice, frizbije, olovke… Bio je to još jedan veseli događaj s kojeg smo se vratili puni zanimljivih saznanja, pitanja, nagrada i  ideja!

Čestitamo našim učenicima na osvojenim nagradama te prijateljskoj i poštenoj „borbi“!

(tekst i fotografije: Tanja Kralj, prof.)

Priloženi dokumenti:
sajam_(1).jpg (273.12 KB)