ŠKOLSKA I ŽUPANIJSKA NATJECANJA IZ POVIJESTI

Autor: Danica Barbir, 24. 1. 2017.

OSNOVNA ŠKOLA TRNJANSKA

ZAGREB, Trnjanska cesta 99

Email: zupanijsko.povijest.trnjanska@gmail.com

KLASA: 602-02/17-01 12

URBROJ: 251-201-17-1

U Zagrebu 20.siječnja 2017.

POVJERENSTVO GRADA ZAGREBA ZA PRIPREMU I PROVEDBU NATJECANJA UČENIKA OSNOVNIH ŠKOLA IZ POVIJESTI OSNOVNIM ŠKOLA GRADA ZAGREBA koje provode školsko natjecanje iz povijesti

PREDMET:Školska i županijska natjecanja iz povijesti 2017.

Poštovani,

Osnovna škola Trnjanska i ove godine domaćin je županijskog natjecanja iz povijesti za učenike sedmih i osmih razreda u Gradu Zagrebu.

Školsko natjecanje iz povijesti  održat će se  u utorak, 7.veljače  2017. u 13.00 sati.

Osnovne škole koje se žele natjecati na školskoj razini dužne su se prijaviti školi domaćinu najkasnije do 30.siječnja 2017.  na e-mail adresu: zupanijsko.povijest.trnjanska@gmail.com na prijavnici koja se nalazi u privitku.

Sve detaljne informacije i obrasce vezane uz natjecanje iz povijesti  možete naći u KATALOGU NATJECANJA I SMOTRI UČENIKA I UČENICA OSNOVNIH I SREDNJIH ŠKOLA  RH  U 2017., NA MREŽNIM STRANICAMA AGENCIJE ZA ODGOJ I OBRAZOVANJE www.azoo.hr

NAPOMENA:

.xls tablica je preuzeta s internetskih stranica AZOO-a (WWW.azoo.hr) pod Natjecanja i smotre/Upute i obavijesti.

Važno je pridržavati se uputa za popunjavanje i u njoj ne raditi dodatna formatiranja. Svi podaci moraju biti uneseni kako to format zahtijeva i svako odstupanje od zadanog će prouzročiti nemogućnost upisa rezultata u navedene sustave NISpuSŠ i NISpVU, odnosno bit će iskazan kao pogreška u sustavu.

Škole moraju u priložene xls tablice upisati  sve učenike koji sudjeluju na natjecanju. Učenike je potrebno upisati u xls tablicu počevši od najniže razine. Ispunjena tablica za određeno natjecanje prosljeđuje se organizatoru više razine natjecanja  nakon održanog natjecanja (primjerice, nakon održane školske razine tablice se šalju organizatoru - školi domaćinu županijske razine elektroničkim putem.

U .xls  tablici se obavezno moraju unijeti sljedeći podatci: OIB, ime,prezime, školska godina, broj kategorije, razred, ime i prezime mentora, šifra škole, grad, broj županije i županija.

Molimo Vas da dobro proučite Katalog jer se nepotpune prijave i prijave koje nisu u skladu s uputama neće razmatrati.

Školama koje su se prijavile  za školsko natjecanje, Povjerenstvo će elektronskim putem poslati ispitne materijale za provedbu školskog natjecanja.

Nakon provedenog školskog natjecanja sve škole koje su sudjelovale na natjecanju trebaju:

1. najkasnije do 13.veljače 2017. poslati elektroničkom poštom, isključivo na e mail:           zupanijsko.povijest.trnjanska@gmail.com

• prilog 1-ispunjenu excel (.xls)tablicu ( u prilogu) s rezultatima školskog natjecanja

2najkasnije do 13. veljače 2017. sve škole koje su sudjelovale na ovoj razini natjecanja trebaju na adresu OŠ Trnjanska , Trnjanska cesta 99,10000  Zagreb  dostaviti preporučenom poštom ili osobno:

•  prilog 3 - popis učenika predloženih za županijsko natjecanje i rezultate prvih 5 mjesta za 7.razed i 8.razred
  • prilog 2 - izvješće školskog povjerenstva
  • sve testove predloženih učenika sa „zaklamanim“obrascem za zaporku (Prilog zaporka).

Navedeni dokumenti moraju sadržavati pečat škole i potpis odgovorne osobe.

Nakon što županijsko povjerenstvo pregleda sve ispitne materijale i testove, popis učenika koji se pozivaju na županijsko natjecanje objavit će najkasnije do 22.veljače 2017. na web-stranici: www.os-trnjanska-zg-skole.hr.

Škole su dužne imenovati mentore koji će biti u pratnji učenika kako bi županijsko povjerenstvo moglo  sastaviti popis zaduženja učitelja na natjecanju (dežurstvo u učionicama i ispravljanje  testova).

Nekoliko dana prije natjecanja Tajnik povjerenstva objavit će zaduženja učitelja na web-stranici: www.os-trnjanska-zg-skole.hr i raspored učionica s popisom učenika.

Predsjednik Županijskog povjerenstva                                                                                                           Nada Šimić, prof.

Tajnik Županijskog povjerenstva                                                                                                        Marin Marko Marendić,prof.