Lektira u studenom

Autor: BRANKA VUZEM, 29. 10. 2011.

U studenom nas očekuje novo književno djelo:

Ivana Brlić Mažuranić. PRIČE IZ DAVNINE

Naša poznata i priznata književnica Ivana Brlić Mažuranić napisala je niz uspješnih knjiga za djecu. Prošle godine smo putovali sa šegrtom Hlapićem, a u četvrtom razredu čitamo Priče iz davnine.

Neko je napisao: "Priče iz davnine njezino su najljepše i  najuspješnije prozno djelo, puno majčinske nježnosti i topline. Priče su fantastične, nestvarne, nevjerojatne, smještene u nepostojeću i daleku zemlju. Tako nastaju i njezini likovi: div Regoč i vila Kosjenka, Malik Tintilinić, predivna Neva Nevičica, Potjeh u potrazi za istinom, ribar Palunko, brat Jaglenac i sestrica Rutvica, Jagor i mnogi drugi stvarni i nestvarni likovi, a svi oni daju život fantastičnom i prelijepom pripovijedanju u kojemu je autorica ispreplela obične ljudske sudbine sa sudbinama svojih likova."

Pa, dragi moji četvrtaši, knjigu u ruke i počnite čitati. Na sljedećem satu lektire vidimo se i čujemo u petak, 25. listopada 2011. godine.