UČENICI 2.I 3. RAZREDA SUDJELOVALI SU U PROGRAMU "JUMICARA"

Autor: Danica Barbir, 19. 6. 2015.

Učenici 2. i 3. razreda naše škole, u pratnji svojih učiteljica,  8. lipnja 2015. sudjelovali su u obuci preventivnog odgoja djece u cestovnom prometu "Jumicar".  To je vrhunski edukacijski koncept preventivnog odgoja djece u cestovnom prometu čiji je osnovni cilj razvijanje dječje svijesti o sigurnosti u cestovnom prometu.

Obuka se sastajala od dva dijela, teorijskog i praktičnog. Najprije su ponovili i naučili osnovna prometna pravila koja su kasnije, u praktičnom dijelu, trebali primjenjivati. Svatko je na poligonu vozio automobil, a automobili  su bili posebno namijenjeni uzrastu djece. Naučili su kako treba postupati u pojedinim situacijama, paziti na pješake, gledati kakvo je svjetlo na semaforu i sl.

U školu su se vratili prepuni lijepih dojmova i novih saznanja.