MATURALAC UČENIKA 7. I 8. RAZREDA OŠ TRNJANSKE – PUTEVIMA GLAGOLJAŠA

Autor: Danica Barbir, 15. 6. 2015.

Naši učenici 7. i 8. razreda bili su na maturalcu na otoku Krku od 29. 5. do 31. 5. 2015. u pratnji svojih razrednika i profesora. Prvi dan su posjetili Fužine, šetali uz jezero Bajer  i posjetili stari gradić Dobrinj, a u popodnevnim satima uživali u kupanju. Drugi dan razgledavali su crkvu sv. Lucije u Jurandvoru u kojoj se čuva replika Baščanske ploče iz XI. st. Nastavak puta odveo ih je do Baške i Vrbnika. Treći dan, za kraj putovanja, uz pratnju turističkog vodiča, razgledali su znamenitosti grada Krka. Na taj način su naši učenici, uživajući u druženju, kupanju, razgledavanju, obilježili kraj školske godine, a neki i završetak osnovnoškolskog obrazovanja.