DAN OTVORENIH VRATA, 23. 5. 2015. - NAJNOVIJE OBAVIJESTI

Autor: Danica Barbir, 19. 5. 2015.

Poštovani učenici i roditelji,

bez obzira na vremenske uvjete, radne akcije će se održati u subotu, 23.5.2015. Osigurali smo 2 šatora za svaki slučaj.

Okupljanje je od 8 - 8.30 uz kavicu, a završavamo u 12.00 sati, kada slijedi grah školskih kuhara.

Ispod je naveden materijal koji nam još uvijek nedostaje pa molimo roditelje koji su u mogućnosti da nam pomognu:

stare gume za bicikle(za posude za cvijeće)-3 -4 kom
flah  ili limene trake ( za izradu obruča kao za bačve)
stari bicikl- ne u voznom stanju
zemlja za cvijeće
zemlja obična - minimalno  1000 l
trajnice: čuvarkuće i slični sukulenti
cvatuće trajnice
cvatuće ljetnice (ljubičaste, bijele, žute, crvene)
lavanda
ružmarin
jorgovan, magnolija
ruže penjačice, klematis
plastični zatezači dužine minimalno 40 cm - za strujne kablove (za učvršćivanje nogometne mreže)
crveni pijesak za stazu za skok u dalj
ploče za košarkaške obruče
mreže za golove - za mali nogomet 2 kom (dim. cca 2x3,14 m), cijena cca 1.000,00 kn
suhe jelove daske (za izradu klupica i ostalog namještaja), ukoliko nam nestane
šarafi i ostala željezarija, ukoliko ne nabavimo
za posuditi: produžni kolut za struju -3 kom
za posuditi: veliki suncobran (za zaštitu od sunca ili kiše)

Zahvaljujemo svima koji su se prijavili za radne akcije.

S obzirom na opseg zamišljenog, vjerojatno ćemo akcije imati i još koji vikend do 15.6.2015. te će tako imati priliku pridružiti nam se i oni koji nisu u mogućnosti ovaj vikend.

Dio akcija učenici, roditelji i djelatnici škole su već odradili (slike su ispod teksta).

Također, zahvaljujemo i na donaciji potrebnog materijala te novčanim donacijama. Naknadno ćemo objaviti detaljnu listu donacija.

Još jednom postavljamo pitanje: "ZAŠTO sudjelovati?", ali i dajemo odgovor:

1. jer to radimo za našu djecu - od onih malih, koji još i ne idu u školu, a na igralištu uče voziti bicikl, kao i za školsku djecu i teenagere koji su vani na zraku pa manje vremena provode na raznim uređajima
  2. jer time mi kao roditelji dajemo primjer našoj djeci da škola nije samo mjesto učenja, nego i mjesto za druženje i sudjelovanje u akcijama korisnim za opće dobro

Ukoliko se još niste prijavili, a kako bismo znali bar približan broj sudionika, molim da to učinite što prije.

•  Marija Šuk - predsjednik Vijeća roditelja - 091/4692336, m.suk@vipnet.hr