UČENICI 6. I 7. RAZREDA NA PRVOJ "AKCIJI KULTURE!"

Autor: Danica Barbir, 15. 5. 2015.

U organizaciji Ministarstva kulture i uz podršku Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta te Agencije za odgoj i obrazovanje, u prostorima Studentskog centra i Tehničkog muzeja u Zagrebu, 12. svibnja 2015. godine, od 10 do 22 sata, održavala se prva Akcija kulture!

Učenici 6. i 7. razreda naše škole, u sklopu ove akcije, a u pratnji profesorice Vesne Dobrinić i profesora Marina-Marka Marendića, knjižničarke Danice Barbir i pripravnice Perte Glavice, sudjelovali su u filmskom programu: Djeca susreću umjetnost - Charlie Chaplin: Mališan.

Humorna drama "Mališan" iz 1921. godine jedno je u nizu remek-djela Charlesa Chaplina, jednog od najvećih glumaca i redatelja u povijesti filma. Riječ je o dotad najambicioznijem Chaplinovu uratku koji je veliki filmaš pripremao godinama, snimivši 50 puta više materijala no što je uvrstio u konačnu verziju filma."Mališan" je možda i najdirljiviji Chaplinov film, predivna priča o ljubavi, roditeljstvu i sreći unutar koje je Chaplin uprizorio niz antologijskih sekvenci koje kod gledatelja podjednako izazivaju suze i smijeh

Cilj „Akcije kulture!“ jest okupiti što veći broj djelatnika u kulturnom i umjetničkom odgoju i obrazovanju te institucije koje žele predstaviti svoje kulturne i umjetničke programe namijenjene djeci i mladima. Također, „Akcijom kulture!“ želi se na jednom mjestu predstaviti edukativnu produkciju za djecu i mlade koju je podržalo Ministarstvo kulture RH.