POSJET UČENIKA IZ LATVIJE U SKLOPU PROJEKTA "INTERKULTURALNE SURADNJE SA ŠKOLAMA U SLAVENSKIM ZEMLJAMA"

Autor: Danica Barbir, 5. 5. 2015.

U okviru projekta „Interkulturalne suradnje sa školama u slavenskim zemljama“ grupa od 50-ak učenika II. škole grada Kuldige Republike Latvije, u pratnji nekoliko svojih profesora, provest će početkom svibnja desetak dana u Hrvatskoj. Želja im je što bolje upoznati Hrvatsku kao prijateljsku zemlju, našu kulturu, prirodne ljepote, jezik, ali i posjetiti i upoznati jednu našu školu. Tako su jučer, 4. svibnja, posjetili OŠ Trnjansku. U školskoj dvorani priredili smo im program dobrodošlice, gdje smo jedni drugima, uz pjesmu i ples, predstavljali svoje zemlje i odgojno-obrazovni sustav. Također, prisustvovali su nastavi hrvatskog jezika, matematike, kemije i razredne nastave (4. razred). Naši četvrtaši su im za uspomenu izradili licitarska srca, a drugaši sliku na svili.

Dragim prijateljima iz Latvije želimo ugodan i lijep boravak u Hrvatskoj i nadamo se ponovnom susretu.