POGLEDAJTE FILM "SOBA S KOSIM POGLEDOM" I NAŠEG JANA VRBIĆA!

Autor: Danica Barbir, 24. 4. 2015.

Na 24. Danima hrvatskog filma prikazana su 73 filma iz kratkometražne i srednjometražne igrane, animirane, eksperimentalne, dokumentarne i namjenske kategorije, od čega je čak 39 premijera, plus još šest filmova izvan konkurencije.

Od novih filmova predstavljen je film Davora Žmegača “Soba s kosim pogledom” u kojem glumi naš Jan Vrbić, učenik 8. razreda.

Agim dostavlja pizzu u četvrti obiteljskih kuća na periferiji. Njegove mušterije su grupa mladića koji prate televizijski prijenos nogometne utakmice i čiji klub upravo gubi. No dolazi do nesporazuma i Agim je prisiljen provesti neko vrijeme zaključan u sobi s bratom jednog od mladića, četrnaestogodišnjim Janom koji boluje od Downova sindroma. Njihov susret dovest će u pitanje predrasude nekolicine sudionika ove priče.