LIK 2015. - IZLOŽBA UČENIKA OSNOVNIH I SREDNJIH ŠKOLA IZ PODRUČJA VIZUALNIH UMJETNOSTI I DIZAJNA

Autor: Danica Barbir, 4. 3. 2015.

Na ovogodišnjem natjecanju-izložbi LIK u OŠ Matije Gupca sudjelovalo je 56 osnovnih škola (s 489 likovnih radova) i 5 srednjih škola (s 13 radova) s područja Grada Zagreba. Na županijskoj razini odabrano je 85 likovnih radova učenika iz 38 osnovnih škola i 3 rada iz dviju srednjih škola.

U tih 85 odabranih likovnih radova učenika osnovnih škola nalaze se i radovi učenica naše škole po:

• Paule Šego, učenice 5. razreda
  • Klare Matulović, učenice 5. razreda
  • Jurje Jakob, učenice 8. razreda

Učenicima osnovnih škola poticaji su bili istraživački rad i spoznaja vizualne metamorfoze likovnog djela putem analize djela POP ART pravca u umjetnosti, na predloženim primjerima odabranih umjetničkih djela pop art umjetnika Royja Lichtensteina. U tehnici tempere ili na računalu, prepoznavanjem ključnih pojmova, učenici su trebali kreirati figurativne i nefigurativne narativne prikaze iz svakodnevnog života, znanstvene fantastike i motive iz stripa.

Čestitamo našim učenicama i njihovom voditelju učitelju-mentoru Jerici Gracinu.