POSJET STUDENTICE JINE IZ JUŽNE KOREJE

Autor: Danica Barbir, 27. 1. 2015.

U suradnji s Edukacijsko-rehabilitacijskim fakultetom, u našoj školi studenti na razmjeni imaju praktične vježbe na kojima promatraju kako su integrirana djeca s poteškoćama u razvoju. Tako je danas gošća naše škole bila Jina, studentica iz Južne Koreje.

Jina je prisustvovala nastavi  4. razreda gdje je našim učenicima pokazala korejski način množenja te ih naučila kako da na korejskom napišu njezino ime. Na satu hrvatskog jezika učiteljica Ivančica učila nas je opisivanju pa smo zajedno pokušali opisati tajanstveni stari kofer i čudnovati stoj u njemu – dijaprojektor. Gledali smo dijafilm i pisali priče na temelju odgledanog filma. Na satu priode  učili smo o Hrvatskoj u XX. st., a posebno o Domovinskom ratu.

Nakon toga, Jina se družila s našim Janom, učenikom 8. razreda. Jan nam je pjevao, plesao, govorio kako mu je lijepo u našoj školi.. bilo je lijepo, poučno i veoma veselo.

Jina, dođi nam opet!