VEČER MATEMATIKE 2019.

Autor: Danica Barbir, 13. 12. 2019.

Već tradicionalno, četvrtu godinu zaredom, u suradnji s Hrvatskim matematičkim društvom, 12. 12. 2019. organizirali smo Večer matematike, zajedničko i zabavno druženje kroz interaktivne radionice u kojima sudjeluju učenici, njihovi roditelji i učitelji. Ovakva druženja potiču izgradnju pozitivnog stava učenika prema matematici, a svrha im je  popularizacija matematike te poticanje učenika za nastavak matematičkog obrazovanja. Sudjelovanje u zabavnim aktivnostima otkriva često zaboravljenu – zabavnu stranu matematike, stvara nove ideje o tome što matematika jest i čime se bavi te dokazuje da matematičke probleme, nesvjesni vlastitog talenta, svakodnevno svi uspješno rješavamo.

Prošle je godine u ovom projektu sudjelovalo oko 105 000 sudionika.

U našoj su školi Večer matematike obilježili učenici, roditelji i učiteljice razredne nastave.