UČENICI 3.a I 3.b RAZREDA NA RADIONICI U SKLOPU PROJEKTA ART AKADEMIJE ZA DJECU

Autor: Danica Barbir, 5. 5. 2022.

Učenici 3. a i 3. b razreda posjetili su 13. travnja Pučko otvoreno učilište Zagreb. U galeriji Bernardo Bernardi razgledali su izložbu Nikoline Krstičević, a zatim su sudjelovali u radionici izrade strašnih čudovišta. Umjetnica Nikolina pripremila je učenicima razne tekstilne materijale kojima su gradili svoja čudovišta. Prvo su ih punili vatom, a zatim ih razradili raznim detaljima. Učenici su na taj način izrazili svoju kreativnost u neposrednom radu s konkretnim materijalima. Radionica je organizirana u sklopu programa Art akademije za djecu i mlade koji je financiran od strane grada Zagreba, a osmišljen je za razvijanje kreativnih sposobnosti najmlađih. Programi su bazirani na interdisciplinarnom pristupu kreativnom promišljanju, aktivirajući i prostor unutar kojeg  se održavaju radionice. Ciljevi programa su: upoznavati djecu s kulturnim vrijednostima, educirati ih o kulturnoj baštini, direktno utjecati na razvoj zagrebačke publike, kvalitetu programa te ponude za talentirane i na kreativni rad motivirane djece i mladih. Učenici 3. a i 3. b razreda, zajedno sa svojim učiteljicama Hanom i Kristinom, izašli su iz Pučkog otvorenog učilišta bogatiji za jedno predivno iskustvo. Svoje doživljaje prepričavali su još danima, a njihova čudovišta i danas krase razredni pano.

Tekst i fotografije: učiteljica Hana Drča