USPJESI FILIPA PERESTEGIJA, UČENIKA 6. A NA PRVENSTVIMA U GIMNASTICI

Autor: Danica Barbir, 30. 11. 2020.

Gradsko prvenstvo u gimnastici održano je 17. listopada 2020. gdje je Filip Perestegi, učenik 6.a razreda naše škole, osvojio 5 medalja - tri zlatne i dvije srebrne.

Bila je to predivna uvertira za završeno Prvenstvo Hrvatske u gimnastici koje se održalo u Osijeku od 20. - 22. studenoga 2020. gdje je Filip osvojio momčadsko zlato s kolegama iz GK Novi Zagreb. Na istom natjecanju Filip je osvojio i pojedinačnu brončanu medalju u preskoku. Rezultat je to osam godina bavljenja ovim zahtjevnim sportom, a valja napomenuti da se natječe u najtežem ''A'' programu gdje svi dječaci u toj konkurenciji već četiri godine treniraju svakodnevno tri sata. Bez obzira na to što gotovo nikada ne propušta treninge, nažalost na natjecanju je pao s preče te ga je ta greška koštala vjerojatno pojedinačne medalje u višeboju. I uspjesi i padovi su sastavni dio sporta, a sport uči djecu da s uspjehom moraju biti skromni, dok nakon padova moraju uzdignute glave još jače krenuti u nove treninge na putu ka novim pobjedama što Filip svakako dobro zna.

Čestitamo, Filipe! Ponosni smo na tebe!