Obavijest za roditelje i učenike

Autor: Danica Barbir, 13. 3. 2020.

Poštovani roditelji i učenici,

pratite web-stranicu škole kako bismo Vas informirali o provođenju nastavnog procesa od ponedjeljka 16. ožujka 2020. Sve informacije prenijet ćemo nakon službene obavijesti dostavljenih školi.

Prema smjernicama pristiglim iz Ministarstva znanosti i obrazovanja vezano uz organizaciju nastave na daljinu objavljujemo osnovne upute za pripremu:

RAZREDNA NASTAVA:

Za učenike nižih razreda nastava će se odvijati putem televizijskog programa HRT3 od ponedjeljka, 16. ožujka 2020. godine te uključivanjem roditelja po razrednim odjelima u virtualne grupe. Detaljnije obavijesti o ovome roditelji će dobiti već uhodanim načinom od svojih učiteljica.

PREDMETNA NASTAVA:

1. Svi učenici od 5. do 8. razreda svoje AAI@EduHr korisničke račune kojima se trenutno služe za pristup e-Dnevniku koristit će i za pristup virtualnim učionicama.
  2. Roditelji učenika 5. i 7. razreda mogu preuzeti tablete i suglasnosti koje trebaju potpisati u ponedjeljak od 10:00.
  3. Virtualni razredi kreirani su u Carnet Loomen-u.https://loomen.carnet.hr/my/
  4. SIM kartice u tabletima imaju 2.5GB mjesečno i služe za pretraživanje samo obrazovnih sadržaja.
  5. Nenaplatne domene

U nastavku je prikazan popis internetskih domena kojima se može neograničene pristupati putem dobivene SIM kartice jednog od operatera (Tele2 d.o.o., A1 d.o.o. ili Hrvatski Telekom d.d.) uz uvjet da su prethodno podešene APN postavke prema točki 11. Podešavanje APN (Access Point Name) postavki.

Popis nenaplatnih domena:

• CARNET - skole.hr, e-skole.hr, carnet.hr, sve usluge koje se nalaze na domeni edu.hr
  • Alfa d.d. - mozaweb.com, alfaportal.hr
  • Element d.o.o. - element.hr, ele-udzbenik.hr, e-udzbenik.hr, elematika.hr
  • Kršćanska sadašnjost - udzbenici.ks.hr
  • Udžbenik.hr - udzbenik.hr
  • Oxford - exp.ouponlinepractice.com
  • Hueber - hueber.de
  • Glas koncila - glas-koncila.hr
  • Profil Klett d.o.o. - profil-klett.hr
  • Alka script – mozaweb.com i mozabook.com
  • Školska knjiga – e-sfera.hr
  • Pearson - http://myenglishlab.pearson-intl.com/

Upozorenje! - Ako na prethodno navedenim nenaplatnim domenama postoje poveznice koje upućuju na druge web stranice koje se ne nalaze na ovom popisu (npr. youtube) taj sadržaj preko tih poveznica trošit će promet, ili neće biti dostupan u slučaju da na SIM kartici ne postoji dozvoljeni promet.