DAN ŽENA U OŠ TRNJANSKA

Autor: Danica Barbir, 13. 3. 2019.

Međunarodni dan žena (skraćeno Dan žena) obilježava se 8. ožujka svake godine. Tog dana se slave ekonomska, politička i društvena dostignuća pripadnica ženskog spola. Prvi Dan žena je obilježen 8. ožujka 1909. u SAD-u .

Povodom toga, u našoj školi uredili smo pano u čast velikim hrvatskim ženama. Trebate samo učitati QR Code u vaš mobitel i saznati tko su one bile. Informacije o velikim hrvatskim ženama napisali su iizradili QR Codove su učenici 5. razreda, zajedno s knjižničarkom Danicom i psihologinjom Antonelom.

Također, psihologinja i knjižničarka održale su s učenicama 6. i 7. razreda radionice Dozvola za nesavršenost - radionice usmjerene osnaživanju djevojaka u višim razredima osnovne škole, jačanju emocionalnog zdravlja, razvoju pozitivne slike o sebi te izgradnji kritičkog stava prema utjecaju medija (razvoj medijske pismenosti) . Tijekom radionice djevojke dobivaju „dozvolu“ za vlastitu definiciju lijepog koja ih podsjeća kako savršenstvo iz medija ne postoji. Umjesto uzaludnog pokušaja dostizanja nerealnih ideala savršenih tijela prisutnih u medijima, projekt pomiče fokus na ljude, interese i vrline koji nas ispunjavaju.