UČENICI 6. RAZREDA NA DANIMA OTVORENIH VRATA U NSK

Autor: Danica Barbir, 19. 2. 2019.

Dan Nacionalne i sveučilišne knjižnice u Zagrebu obilježava se 22. veljače, na datum kada je 1483. godine otisnuta prva hrvatska tiskana knjiga Misal po zakonu rimskoga dvora.

Povodom toga, NSK organizira Dane otvorenih vrata pa su tako naši šestaši 19. veljače 2019. u pratnji profesorice Vesne Dobrinić bili u obilasku Knjižnice koji uključuje posjet čitaonicama, zbirkama građe posebne vrste među kojima su Zbirka rukopisa i starih knjiga, Grafička zbirka, Zbirka muzikalija i audiometerijala te Kartografska zbirka, kao i posjet zatvorenome spremištu, tiskari i knjigovežnici Knjižnice.