RADIONICE ROBOTIKE U KNJIŽNICI SAVICA

Autor: Danica Barbir, 22. 1. 2019.

U suradnji naše školske knjižnice s Knjižnicom Savica, nekoliko učenika 7. razreda pohađalo je radionice robotike koje je vodio knjižničar Damir Freškur, koji je bio na nekoliko robotičkih edukacija.

Program se sastojao od tri radionice na kojima su naši učenici naučili kako se sklapa robot, upoznali se s osnovnim naredbama za kretanje, upotrebu senzora i upotrebu složenih naredaba.

Polaznici radionica su uz pomoć Lego Mindstorms robota za kodiranje ostvarili svoje prve korake u programiranju i robotici te stekli interes za područja poput matematike, tehnologije, inženjerstva i prirodoslovlja (područje STEM; engl. Science, Technology, Engineering and Mathematics).