UČENICI 1. - 4. RAZREDA U KAZALIŠTU TREŠNJA GLEDALI SU PREDSTAVU "MAŠA I BOŽIĆ"

Autor: Danica Barbir, 22. 12. 2017.

Zadnji dan 1. polugodišta učenici 1. - 4. razreda proveli su u zabavi, plesu i u Kazalištu Trešnja na predstavi Maša i Božić.

Uz sve veći pritisak konzumerizma često zaboravljamo temeljne vrijednosti Božića. Zato je tu djevojčica Maša, naslovni lik iz popularne knjige Sanje Pilić, da ih sa svojim zlatnim srcem i ljubavlju prema svim ljudima, a posebno prema starima i siromašnima, na to podsjeti. Maša ne pristaje na to da će neki ljudi Božić provesti sami i tužni, pa uz pomoć prijateljice Tajane organizira proslavu za cijelo susjedstvo da bi svima približila ljepote ovog blagdana. Tako mala, a tako mudra, Maša nas uči da je cijelo čovječanstvo jedna velika obitelj.