UČENICI RAZREDNE NASTAVE SUDJELOVALI U PROJEKTU „20 DANA DOBROTE“

Autor: Danica Barbir, 22. 12. 2017.

U sklopu projekta „20 dana dobrote“ učenici razredne nastave sakupljali su donacije za one kojima je to jako potrebno. Nadamo se da smo ih, u ovo blagdansko vrijeme, iznenadili i razveselili.

Cilj projekta je osvijestiti važnost međusobnog pomaganja i osjećaja solidarnosti prema onima kojima je to potrebno i koji su usamljeni u dane Adventa, uočiti da svi nemaju jednako, da i mala "kap čini rijeku" pozitivnih aktivnosti.

Učenici 1. razreda, u ovom mjesecu darivanja, sakupljali su donacije svojim malim nepoznatim prijateljima u potrebi čije su želje bile veoma skromne. Dječaci su poželjeli jednu nogometnu loptu, a djevojčice špangice i gumice za kosu pa su im naši prvašići odlučili ispuniti želje, a poslali su im još dosta higijenskog pribora, slatkiša i igračaka.

U suradnji s humanitarnom udrugom pod nazivom FB humanitarci Zagreb učenici 2. razreda sudjelovali su u humanitarnoj akciji „Neka Božić bude svima“ u kojoj je cilj skupiti osnovna sredstva za život nekoliko obitelji s malom djecom.

Učenici 3.a i 3.b razreda prikupljali su higijenske potrepštine za  „Kuću ljubavi“ Caritasa Zagrebačke nadbiskupije (na Savici) koja je dom 20-tak novorođenčadi i djece do 3 godine bez odgovarajuće roditeljske skrbi, te 10 mladih majki ili trudnica. Iako im Caritas pruža smještaj i hranu te osnovne potrepštine za život, ne može im, na žalost, priuštiti i blagdansko darivanje pa su se za to pobrinuli naši trećaši.