NA ŠKOLI STVARALAŠTVA "NOVIGRADSKO PROLJEĆE" (1. - 8. 4. 2017.) SUDJELOVALE PROFESORICA HRVATSKOG JEZIKA VESNA DOBRINIĆ I UČENICA IVANA ZVONKOVIĆ

Autor: Danica Barbir, 24. 4. 2017.

Škola stvaralaštva „Novigradsko proljeće“ je smotra stvaralaštva darovitih učenika osnovne škole koji se u sklopu izvannastavnih aktivnosti bave stvaralaštvom u jezično-umjetničkom području i učitelja koji su se istakli radom u jezično-umjetničkom području.

Škola okuplja darovite učenike iz Hrvatske motivirane za rad u kreativnim radionicama te ih potiče na stvaralački rad pod stručnim voditeljstvom.

Program Škole stvaralaštva „Novigradsko proljeće“ obuhvaća rad u dvadeset heterogenih radionica jezično-umjetničkog područja u korelaciji s nastavnim sadržajima.

Sve radionice u sedmodnevnom radu ostvaruju unaprijed dogovorenu temu (ove godine „Muzej muza“), koju dalje razrađuju izražajnim sredstvima karakterističnim za pojedino kreativno područje: riječzvuksliku i pokret.

I ove godine na „Novigradskom proljeću“ sudjelovale su naša profesorica hrvatskog jezika Vesna Dobrinić na scenskoj radionici i učenica 7. razreda Ivana Zvonković, pod mentorstvom profesorice Renate Baracna radionici pjevanja.

Profesorica Vesna Dobrinić već godinama sudjeluje na „Novigradskom proljeću“ i kao mentorica darovitih učenika naše škole. Također, nekoliko su puta naši učenici pod njezinim mentorstvom sudjelovali na državnoj razini Lidrana.

Učenica Ivana Zvonković  je drugu godinu na radionici pjevanja i njezinu solodionicu, kao i cijeli koncert u crkvi sv. Pelagija možete pogledati na linku https://www.youtube.com/watch?v=owdRWZVtgAI&feature=player_embedded