UČENICI 7. RAZREDA U KD VATROSLAVA LISINSKOG

Autor: Danica Barbir, 21. 11. 2023.

Dana 21.11.2023. učenici 7a.razreda su posjetili koncertnu dvoranu "Vatroslav Lisinski" i slušali dvije važne glazbene kompozicije zapadno europske klasične glazbe: Mlada osoba upoznaje orkestar (Benjamin Britten) i Bolero (Maurice Ravel). Učenici su išli u pratnji prof. Sunčice Dropulić i prof. Leona Novaka. Koncert je izvela Zagrebačka filharmonija pod ravnanjem maestra Tončija Bilića i moderatora Berislava Šipuša koji je svojom pričom približio djeci orkestar kao živo glazbeno tijelo. Učenici su imali priliku doživjeti svaki instrument posebno kroz različite varijacije skladbi, a na velikom platnu su prikazivane slike glazbenih instrumenata uz opise. Uz Bolero su sudjelovali i mladi plesači čak dviju plesnih škola: Umjetnička škola Franje Lučića iz Velike Gorice i umjetnička plesna škola Silvije Hercigonje iz Zagreba. Svi smo zaista uživali u ovoj glazbenoj poslastici u organizaciji Hrvatske Glazbene Mladeži.

(Tekst i fotografije: profesorica Sunčica Dropulić)