POSJET UČENIKA 1.a I 1. b RAZREDA KNJIŽNICI SAVICA

Autor: Danica Barbir, 6. 11. 2023.

U ponedjeljak 6. 11. 2023. učenici 1.a i 1.b razreda, sa svojim učiteljicama i knjižničarkom, posjetili su Knjižnicu Savica.

Na zanimljivoj radionici upoznali su se s knjižnicom i pravilima ponašanja u knjižnici. Knjižničarka Maja čitala im je veselu priču za male čitatelje ispričana po Stefanu Gemmelu, Bila jednom… u kojoj glavna junakinja mišica traži mirno mjesto na kojem bi pročitala pronađenu knjigu priča. Uzalud je pokušavala pročitati više od početka "Bila jednom..." jer su je prekidala bučna braća, jazavčevo gromko hrkanje, nemirni vjetar i glasan žablji koncert. Domišljata mišica nije odustala, te je pronašla način kako neometano stići do kraja knjige i uživati u čaroliji priča.

Nakon slušanja zanimljive priče i razgovora, učenici su ukrasili svoje male mišiće.